Elektronik sigara, hem kullanması fazlaca kolay aynı zamanda dikkat gerektiren bir cihazdır. Sigara kullanmayı bırakmak ve azaltmak isteyen kişiler için fazlaca avantajlı Bir aygıt olsa da birtakım noktalara dikkat etmek icap eder. Dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan şeylerden bir tanesi de likit seçimidir. Likit Seçimi yaparken bilgili hareket etmek icap eder. Likit sıvıları elektronik sigarada yer edinen kartuş bölmesine doldurunca atomizer bir biçimde buğu haline getirilir. Elektronik sigaralarda yer edinen dolum sıvıları kısaca bir öteki tabiri ile likitler ana madde olarak gliserin içerir. Bununla beraber nikotin ve aromalar ile karıştırılır ve buğu haline gelmiş olarak içmeyi kolaylaştırır. Elektronik sigara içinde kullanılan likitlerin seçimini yaparken ilk önce ürünün feyk olmamasına dikkat etmek gerekiyor. Çünkü piyasada merdiven altı olarak bu mamüllerin sahtesi satılıyor ve dikkat edilmediği takdirde zehirleme yapabiliyor. Bu nedenle bilindik güvenli firmaları tercih etmek gerekiyor. Bunun haricinde tadının damak zevkine müsait olması da önemlidir. Aromalar arasından şahıs sevdiği. Lezzeti tercih etmelidir.


E Sigara Likit Seçimi Nasıl Yapılır?


Elektronik sigara insanların sigaraya olan bağımlılığını azaltmak amacı ile kullanılan bir cihazdır. Bu tür mamüllerin içinde değişik kimyasallar bulunur. Bu kimyasallar düzgüsel sigarada olduğu benzer biçimde zararı olan değildir. Elektronik sigaralardaki likitlerin arasında de bir miktar nikotin bulunur. Likitlerin içinde propilen glilol veya bitkisel gliserin yer almaktadır.


Eğer daha aromatik ve tatlımsı bir lezzete haiz likit arıyorsanız tercihinizi premium likit tarafınca kullanabilirsiniz. Bunun sebebi ise bu tip likitlerde propilen glilol yerine vejetaryen gliserin yer almaktadır. Bu likitler daha çok aromatik tada haiz olmakla birlikte daha çok buğu çıkarma özelliğine de sahiptir. Bunun yanı sıra buharı ciğerlere iletmek de fazlaca daha kolaydır. Premium likit öteki likitlerde nazaran daha pahalı olsa da kullanması fazlaca daha rahattır.


Sahte ve Orijinal Likit Nasıl Anlaşılır?


Elektronik sigara içinde yer edinen feyk ve özgün likitlerin anlaşılması ilk aşamada zor olsa da birtakım püf noktaları bildikten sonrasında aslen kolaydır. Yalnız şunu belirtmek icap eder ki kesinlikle özgün likit dolumlarından vazgeçmemek icap eder. Sahte likit şöyleki anlaşılır;


Sahte likitler beyaz renkte ve kalitesiz plastik şişelerde olur.

Likit kutusunda bandrol bulunmaz.

Kutu üstünde son kullanma zamanı bulunmaz ve sıvı daha akışkandır bakınca suyu andırır.

Şişe üstünde emniyet şeridi ve kapağında emniyet kilidi bulunmaz.

Aslında bu tür kriterlere dikkat ederek likitlerin feyk mi reel mi bulunduğunu idrak etmek mümkündür. Siz de piyasadan likit satın alırken bu püf noktalara dikkat ederseniz sağlığınızı koruyarak likit kullanabilirsiniz. Kaldı ki güvenli firmalardan satın aldığınız takdirde feyk likit alma benzer biçimde bir şansınız yok şundan dolayı güvenli şirketler hiç böyle bir durum yapmazlar.


E Sigara Likitleri Sağlığa Zararlı mı?


E sigara hiç bir biçimde zarar içermez demek yanlış olur. Elbette bazı zararları vardır ama düzgüsel bir sigara ile kıyaslandığında zararsız denilebilir. Klasik sigarada yer edinen pek fazlaca zararı olan etkili madde e sigara arasında bulunmaz. Likitler de özgün halinde kullanılırsa sağlığa büyük bir ziyanı yoktur.


Elektronik Sigara Likit Fiyatları


Elektronik sigara likit tutarları şirketin kalitesine nazaran ve tercih edilecek likit seçimine nazaran farklılık gösterir. Bu nedenle iyi bir inceleme yapmak icap eder ve bütçeye nazaran, tat zevkine nazaran likit satın alınmalıdır. Likit in özgün bulunmasına ne olursa olsun dikkat etmek icap eder. Siz de güvenli firmalardan elektronik sigara likit temin edebilirsiniz.