Elektronik sigara günümüzde oldukca popüler bir sigara türüdür. Dışarıda gezerken, evde otururken sözün kısası düzgüsel sigara nerede tüketiliyorsa o ortamlarda rahatça tüketilebilir. Avuç içi kadar büyüklüğü olan bir makineye lüzumlu malzemeler konulduğu vakit içinize çektiğinizde aynı sigara benzer biçimde tat alarak duman çıkarırsınız. Bu makine klasik sigaralara gore vücut sağlığına daha azca miktarda zarar verdiği için ve maliyeti daha düşük olduğundan pek oldukca şahıs bu sigara modelini tercih ediyor.Elektronik Sigara Faydaları


E sigara modellerini kullanıcılar daha oldukca sigarayı bırakmak yahut azaltmak amacıyla kullanır. En rahat örneği tütün içermediği için tütünün vermiş olduğu zararları göstermiyor. Sigara yalnızca kendine özgü keyfi verirken e sigara yardımıyla değişik aromatik tatları tecrübe etmek mümkündür. Çilekli, bisküvili ve naneli olmak suretiyle daha pek oldukca aroma keyfi mevcuttur. E sigarada yanma işlemi gerçekleşmediği için karbon monoksit benzer biçimde zehirli gazlar meydana gelmez.


Tüm sigara tutarları gün geçtikçe zam almakta olup birçok ferdin bütçesini aşıyor. Ancak elektronik sigara bütçeye bir fazlaca ekonomik yardımcı sağlıyor. Psikolojik olarak sigara içen bilhassa dudak ve el tiryakisi insanoğlu için avantajlı bir durumdur. İçerisinde ateş olmadığı için herhangi bir yangın laf mevzusu değildir. Rahatlıkla cepte taşınabildiği için şık bir aksesuar benzer biçimde görünür ve taşıması da kolaydır. Normal sigarada olduğu benzer biçimde ellerde ve dişlerde sararmaya niçin olmaz. En güzel özelliği ise buğu gösterişi yaparak dumanla değişik şekiller çıkarabilirsiniz.


E-Sigara Nasıl Çalışır?


E-sigara içine konulmuş olan nikotin içerikli bir sıvıyı ısıtması ile ve solunabilecek buğu haline çevirmesi ile çalışır. Bu makineler genel hatlarıyla pil desteğiyle çalışır. Bu nedenle e-sigara olarak da tabir edilir. E-sigaralar tasarımına gore klasik sigaralara usb belleğine ve kaleme benzetilir. Bazen de kendine özgü hususi bir tasarımı bulunur. Elektronik sigaralarda tek kullanımlık ve yeniden kullanılabilen modeller mevcuttur. E sigaralarda bulunan maddeler içinde ise nikotin, aroma, propilen glikol ve bitkisel gliserin vardır.


E Sigara Nasıl Kullanılır?

Elektronik sigara yukarıda da bahsedilmiş olduğu benzer biçimde birtakım aromalara yardımıyla tat verir. Birtakım likitleri bu cihazın bölmesine doldurarak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. İçeriğine koyduğunuz likit buğu çıkmasını sağlıyor kısaca sigara benzer biçimde içinize çekip duman çıkarmanızı sağlıyor. Likit koyduktan sonrasında sevdiğiniz aromayı aroma bölmesine koyuyorsunuz. Düğmesine bastıktan sonrasında ağızlık yerini ağzınıza sokarak içinize çekiyorsunuz ve aroma keyfi eşliğinde nikotin tadını hissedebiliyorsunuz. Kullanımı son aşama rahat olup içmeye doyduğunuz an düğmesine basarak kapatabiliyorsunuz.


Hangi Sigara Daha Avantajlı?


Elektronik sigaranın elde etmiş olduğu bazı faydalardan ötürü düzgüsel tütün sigaraya gore normal olarak daha avantajlıdır. Sigarayı oldukca içen yahut içmeyip ancak dudağında tutan bir insan e-sigara kullandığı vakit bütün negatif etkilerden kurtulduğunu anlayabilir. Sigara soluk darlığı ve kronik öksürük yaparken e-sigara da bu etkisinde bırakır olmaz. Sadece ilk başlangıçta elektronik sigara birazcık hafifçe gelebilir fakat ayar düğmesinden buğu oranını ayarlayabilirsiniz. Alıştıkça sigaradan daha zevkli ve doyum edici gelecektir.


Elektronik Sigara Fiyatları Nelerdir?


İşte bu probleminin cevabı oldukca kapsamlıdır. Çünkü e-sigaranın modeli, markası ve taşımış olduğu kullanım payı fiyatlarını etkiliyor. Kalem elektronik sigara ile hususi tasavvur e sigara tutarları aynı olmuyor. Aynı halde tek kullanımlık ve pilli e-sigaraların fiyatı da değişik oluyor.