Pek fazlaca markanın birçok elektronik sigara modeli satışa sunuluyor. Buna benzer biçimde yeniden fazlaca sayıda marka, pek fazlaca likit çeşitleri geliştiriyor ve müşterilerinin beğenisine sunuyor. Fakat elektronik sigara hayatına hemen hemen yeni girmiş olanlar yada elektronik sigara kullanmaya adım atmak isteyenler için bu kadar fazlaca sayıda likit seçeneği olması, başlangıçta kafa karıştırıcı olabiliyor.

 

Neyse ki elektronik sigara çeşitleri, elektronik sigara parçaları ve likit çeşitleri açısından her vakit yanınızda olan Buharistannn markasının likit türleri ve özellikleri ile alakalı bu rehberi yardımıyla daha basit karar verebileceksiniz. İşte e-likit markalarının içerik oranlarına gore elektronik sigara kullanıcıları için geliştirdiği likit çeşitleri ve bu likitlerin başlıca özellikleri...

 

PG Bazlı Likit Çeşitleri


 

Likit Nedir ve Elektronik Sigara İçin Önemi Nedir? başlıklı içeriğimizde likiti gerçekleştiren temel bileşenlerden laf ettiğimizi hatırlarsınız. Buna gore laf mevzusu bileşenlerden önde gelen PG, doğrusu Propilen Glikol; PG bazlı likit çeşitlerinin hammaddesini oluşturuyor. 

 

Genellikle sigara bağımlılığından kurtulmak isteyenlerin tercih etmiş olduğu PG bazlı likitler, içeriğindeki yüksek oranlı nikotinden ötürü sigaraya benzer biçimde yoğun bir boğaz vurumu sunmaktadır. Çoğu vakit p benzer biçimde ciddi miktarda PG içeren PG bazlı likit çeşitleri, büyük buğu bulutları oluşturmaz. 

 

PG bazlı likitlerde, nikotinin yanı sıra düşük miktarda VG (Bitkisel Gliserin) de bulunmaktadır. Ayrıca değişik aromalar içeren PG bazlı likitler de kullanabilirsiniz. 

 

VG Bazlı Likit Çeşitleri

 

VG bazlı likit çeşitlerinin ana hammaddesinin ise VG, doğrusu Vegetable Glycerin (Bitkisel Gliserin) bulunduğunu söylemek olası. Buna gore PG bazlı likitlerden kat kat daha çok buğu üretmeyi olası kılan bu likitler ile sigaradan daha değişik, ama doyum edici bir elektronik sigara deneyimi yaşayabilirsiniz.

 

PG bazlı likitlerle kıyaslandığında daha azca miktarda nikotin içeren VG bazlı likitler, en azca ` miktarda olmak suretiyle p yada � miktarda VG içerirken yeniden PD de barındırabilir. Ayrıca öteki likit seçenekleri ile benzer biçimde birçok aromada VG bazlı likit bulabilmeniz de mümkündür.

 

50/50 Likit Çeşitleri


 

En fazlaca tercih edilen likit seçeneklerinden önde gelen 50/50 likitler ise adından da anlaşılacağı benzer biçimde P miktarda VG ve P miktarda PG içerirler. Bu da yeteri kadar boğaz vurumu ile yeteri kadar buğu üretme imkanı sunar. 

 

Üstelik derhal derhal her aygıt ile ahenkli bir biçimde kullanılabilen 50/50 oranlı likitler, yeniden nikotin ve aroma içeriğine haiz olacak halde geliştirilirler. Hatta bu tür likitler, aroma lezzetini en iyi biçimde yaşamayı sağladıkları için de hafifçe ve orta ölçüde deneyimli elektronik sigara kullanıcılarının favori likitleri içinde yer almaktadır. 

 

Salt Likit Çeşitleri

 

En yenilikçi likit türlerinden önde gelen salt likit çeşitlerinin içeriğinde, baz nikotin yerine nikotin tuzu olarak adlandırılan faal bir madde yer alıyor. Peki salt likitin bildiğimiz likitlerden başka ne farkı var? Nikotin tuzu bazlı bu likit türü, yüksek miktarda nikotin almayı olası kılıyor ve geleneksel sigara tüketimine fazlaca benzeyen bir tecrübe sunuyor. 

 

Salt likitler; yaygın olarak kullanılan elektronik sigaraların daha minik ve portatif bir formu olan pod mod isimli cihazlarla beraber kullanılıyor. Daha düşük voltajlı bu cihazlar, rahatça taşınabildikleri için günlük yaşamı sekteye uğratmadan derhal her ortamda kullanılabilmektedir. 

 

Salt likit hakkındaki daha ayrıntılı malumat için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Nikotinsiz Likit Çeşitleri


 

Pg bazlı, VG bazlı, 50/50 dengeli bazlı ve salt likitlerin temel özelliklerini öğrendiğinize gore artık sırada son likit çeşidimiz var: Nikotinsiz. Açıklamaya bile fazlaca gerek duymayan bu likit türevi, içinde nikotin olmadan da likit tüketmeyi olası kılıyor. 

 

Özellikle sigara kullanmayan yada sigara bağımlılığından kurtulmak isteyenler için ülkü olan nikotinsiz likit seçeneği, elektronik sigara kullanıcısının aromayı daha çok hissetmesine ve daha doyum edici bir elektronik sigara deneyimi yaşamasına imkan sağlıyor.

 

Nikotin bağımlılığı yaşamadan elektronik sigara kullanmayı elde eden nikotinsiz likitler, nikotin bulundurmamasına karşın öteki likitlerle aynı özellikleri taşımaktadır. Dolayısıyla arzu ettiğiniz likit lezzetini nikotin lezzetle de deneyimleyebilirsiniz. Hatta nikotin olmamasına rağmen boğazınız tahriş olmadan doyum edici bir boğaz vurumu da yaşayabilirsiniz. 

 

Hangi Likit Türü Sizin İçin İdeal Olabilir?

 

Ön plana çıkan likit çeşitleri ve özellikleri hakkındaki artık daha çok malumat sahibisiniz. Fakat hala hangisinin sizin için müsait olduğuna karar veremiyorsanız, bu mevzuda size birazcık daha destek olabiliriz. 

 

Bu anlamda, elektronik sigaradan beklentilerinizi belirlemeniz yararınıza olacaktır. Örneğin sigara deneyimi yaşamak isteyip istemediğinizi düşünebilir, buna gore seçeneklerinizi daraltma fırsatı bulabilirsiniz. Diğer taraftan buğu yoğunluğu ve boğaz vurumu da yeniden karar verme sürecinizde rol oynayan mühim faktörler olabilir. 

 

Diğer taraftan her bir likit seçeneğini bir bir deneyerek de sizin için ülkü opsiyonu bulabilmeniz olası. Ancak satın alacağınız bütün likitlerin özgün olduğu için güvenli olmanızı öneri ederiz. Aksi biçimde feyk likitler, elektronik sigara deneyiminizi tamamen negatif etkileyebilir; hatta sağlığınızı bile riske atabilir.