Elektronik sigara kullanıyor yada kullanmaya başlamayı düşünüyorsanız, elektronik sigara nereden alınır sorusunun cevabını kesinlikle bulmanız gerekiyor. Ülkemizde satışı hemen hemen yasal olarak tanınmamış olduğundan elektronik sigara satın almak ve elektronik sigara malzemeleri tedarik ne yazık ki o denli rahat değildir. Diğer taraftan elektronik sigara kullanması bütün dünyada giderek artmaya devam etmektedir. Peki bunca kullanıcı, iyi mi elektronik sigara alabilmektedir?

 

İşte ikimiz de zihninizdeki soruların yanıtlarını vermek suretiyle elektronik sigara satın alınabilecek satış yayınlarını derlemek ve arayışınıza bir son vermek istedik. Bu doğrultuda, siz de listemizi inceleyerek elektronik sigara kullanmak için lüzumlu olan teçhizatı nereden alabileceğinizi öğrenebilir ve elektronik sigara alırken hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiği konusunu inceleyebilirsiniz.

Elektronik Sigara Nereden Alınır?

Piyasada pek oldukca elektronik sigara markası mevcut. Fakat bu markaların ürünlerine yetişebilmek maalesef rahat bir uğraş değil. Çünkü vatanımızda elektronik sigara markalarının herhangi bir satış noktası bulunmuyor. O biçimde elektronik sigara hayatına giriş yapmanın katiyen bulunduğunu düşünüyor olmalısınız. Neyse ki elektronik sigara kullanıcılarının yaşamını kolaylaştırmak suretiyle hazırladığı bu sıralama yardımıyla elektronik sigara nereden alınır sorusunun cevabını bulabileceksiniz. 

 

İşte standart sigaralardan hem daha müsait bununla birlikte daha avantajlı olan elektronik sigaların satışı ile alakalı yasal düzenlemeler tamamlanana kadar elektronik sigara satın alabileceğiniz başlıca satış noktaları…

 

Elektronik sigaralar ile standart sigaraların farklarını incelemek için Elektronik Sigara Normal Sigaraya Oranla Daha mı Güvenilir? başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

 

Tobacco Shop’lardan Elektronik Sigara Alışverişi


Tütün ve tütün mamullerinin satışının yapıldığı tobacco shop’ların hepsinde olmasa da bazılarında elektronik sigara satışının yapıldığını söylemek olası. Bu doğrultuda, bulunduğunuz şehirdeki tobacco shop’ları araştırarak hangilerinde elektronik sigara satışı bulunduğunu öğrenebilirsiniz. Fakat bu hem vakit alacak bununla birlikte yorucu olabilecek bir inceleme periyodu olacaktır. 

 

Ayrıca elektronik sigara aleti ve elektronik sigara malzemeleri satışı meydana getiren bir tobacco shop bulabilseniz dahi mamüllerin özgün olup olmadığını da test etmeniz icap ettiğini söylememiz gerekiyor. Çünkü birçok satıcı, özgün ürün yerine sahtelerini yada oldukca eski modeldeki ürünleri satışa sunarak aslen kullanıcılarını kandırıyor ve üzerine üstlük kullananların yaşamını riske atıyor. Dolayısıyla bütün bu ihtimalleri göz önünde bulundurarak elektronik sigara satın alacağınız yere karar vermenizi öneri ederiz. 


Pasajlardan Elektronik Sigara Alışverişi


Tobacco shop’lara benzer halde pasajlarda da elektronik sigara cihazları ve öteki malzemelerini bulabileceğinizi söyleyebiliriz. Yanlış okumadınız, derhal her şehirde varlığını sürdüren esnaf pasajlarından laf ediyoruz. Ancak elektronik sigara satışı mevzusunda tekrar tobacco shop’larla benzer özellikler taşıyan bu pasajlardaki e-sigara satıcıları, kimi vakit özgün olmayan ürünleri satmaya çalışabiliyor. Ek olarak, mamüller özgün olsa dahi zaman içinde gereksinim duyabileceğiniz yedek parçaları buralardan temin edebilmek olası olmayabiliyor.

 

Eğer sizi doygunluk edecek bir elektronik sigara deneyimi yaşamak istiyorsanız elektronik sigara aletinin da, yedek parçalarının da özgün olduğu için güvenilir olmalısınız. Aksi biçimde hem paranızın karşılığını bulamaz, hem arızalarla vakit kaybeder, bununla birlikte elektronik sigara tüketiminden keyif alamaz duruma gelirsiniz. 

 

Yurt Dışından Elektronik Sigara Alışverişi


Elektronik sigara nereden alınır sorusunun bir öteki yanıtı ise yabancı ülkeler. Peki yurt dışından iyi mi aygıt ve elektronik sigara parçaları satın alabilirsiniz? Bu seçenekte çoğu zaman yabancı bir ülkeye giden ve Türkiye’ye dönecek olan birinden elektronik sigara sipariş ediliyor. Fakat yurt dışından ülkeye girişlerde elektronik sigara bulundurmanın da tekrar yasal olmadığını belirtmekte fayda var. Dolayısıyla şayet bu seçeneği değerlendirecekseniz, gümrük kontrolleri esnasında elektronik sigara cihazınıza ve öteki elektronik sigara ürünlerine el koyulması ihtimalini de göz önünde bulundurmalısınız.


İnternet Üzerinden Elektronik Sigara Alışverişi


Buraya kadar sıraladığımız hiç bir metot içinize sinmediyse ve elektronik sigara nereden alınır sorusunun cevabını hala bulamadığınızı düşünüyorsanız, sizin için hem daha güvenli bununla birlikte daha avantajlı bir seçenek daha bulunduğunu söylemekten saadet duyarız. Buna göre, online mağazalar üstünden istediğiniz marka elektronik sigara siparişi verebilir ve hatta likit, coil benzer biçimde elektronik sigara malzemelerini de tekrar aynı yolla tedarik edebilirsiniz.

 

Tabii ki bu aşamada dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan birkaç nokta bulunduğunu belirtmemizde fayda var. Örneğin tercih edeceğiniz web sitesinin güvenli bir işletme olduğu için güvenilir olmalısınız. Bu anlamda, online alışveriş sitesi üstünden daha öncesinden alışveriş meydana getiren kullanıcılarının yorumlarını okuyarak Buharistannn.com benzer biçimde güvenli bulduğunuz bir mağazayı tercih edebilirsiniz. 

 

Elektronik Sigara Alırken Önem Verilmesi Gerekenler


Elektronik sigara satın alırken öncelikli olarak hangi satış kanalını tercih edeceğinize karar vermeniz önemli. Ancak hem memnuniyetiniz bununla birlikte paranızın karşılığı için en güvenli satış noktası ile ilerlemenizi öneri ederiz. Bunun için de kesinlikle elektronik sigara ürünleri satın almadan ilkin küçük çapta da olsa satış yerlerini araştırmanız yararınıza olacaktır. Bu anlamda, daha öncesinden elektronik sigara kullanmaya başlamış olan kişilerin önerilerini dikkate alabilirsiniz.