Juul; elektronik sigara sektörüne oldukça kısa sürede giriş yapmış bulunmasına karşın, kapalı sistem elektronik sigaraların içinde inkilap yapmış benzeri olmayan bir markadır.  Klasik aleni sistem elektronik sigaralarda bildiğiniz suretiyle yeniden likit ile dolum yapılmaktadır. Juul ile elektronik sigara sektörüne gelen en büyük yenilik; artık kapalı sisteme geçiş kısaca dolum imkanı olmayan kartuş sistemine geçiş olmuştur. İstediğiniz lezzetteki kartuşu seçip cihazınıza yerleştirdikten sonrasında tek yapmanız ihtiyaç duyulan ilk nefesi almak olacaktır.


Juul, aliminyum bir gövdeden oluşmaktadır. Nefes sensörleri yardımıyla fazladan bir tuş kullanmadan kullanılabilir oluşu oldukça basit bir kullanım olanağı sunmaktadır. Ayrıca mıknatıslı alt kısım yardımıyla cihazın sarj edilmesi oldukça kolaydır.

 

Juul başlangıç seti içinde 4 tane değişik lezzeti deneyebileceğiniz kartuş, bir tane aygıt ve bir adette sarj cihazı bulunmaktadır. Juul kullanmayı düşünenler için ülkü seçenek başlangıç paketi (starter kit) olacaktır.


Juul'un Performansı Nasıl?


Juul’un performansı ile alakalı özetlemek gerekirse doygunluk edici demek doğru olacaktır.  Pil ömrü mevzusunda ise oldukça başarıya ulaşmış bir netice ortaya çıkmaktadır. Birçok kullanıcının görüş birliği, yaklaşık kullanım miktarı ile, juul cihazlarının şarjının bigün gittiği olmuştur. Tabi ki şarj kullanımı; sizin kullanımınıza bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Tam bu aşamada juul bataryası ile alakalı oldukça mühim bir hususiyet ortaya çıkmaktadır: Şöyle ki bu pil tamamen boş olsa bile ancak birkaç dakika arasında sarj olabilmesi kullanıma yine başlama olanağı sunmaktadır.

 

Juul için; hiç bir hususi durumunun standartların altında kalındığını söylemek doğru olmayacaktır. Geleneksel elektronik sigaralarda aldığınız bütün keyfi minicik yapısına sığdıran juul size geleceğin teknolojisini sunmaktadır.

 

Juul'u Bu Kadar Özel Yapan Noktalar Nelerdir?


Juul firmasının, en büyük iddiaları; düzgüsel sigaranın en iyi alternatifi olmalarıdır. Bunu da likitlerinde kullandıkları salt nikotine bağlamaktadırlar. Salt (tuz) nikotinin vücuttaki emilimi çok hızlıdır ve bu sayede oldukça acele tesirini göstermektedir. Keskinlik bakımından düzgüsel sigarayı aratmayacak niteliktedir.

 

Kullanıcıların beklentilerini karşılama noktasında, juul firması; geliştirdikleri tasavvur ile sigara deneyimini en üst ölçüde yaşamanıza imkan sağlamaktadır. Kullanmış olduğu hava sensörleri yardımıyla tek yapmanız ihtiyaç duyulan çekim yapmaktır. Sadece birkaç soluk almanız keskinlik hissine ulaşmanıza destek olacaktır.

Juul'u Kimler Kullanabilir ve Neden JUUL Satın Almalısınız?

Yasal olarak en önce 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Juul düzgüsel sigaranın en iddialı alternatifi olduğu düşünülünce akla ilk gelen kitle düzgüsel sigaradan kurtulmak isteyenler olacaktır. 

 

Küçük boyutuna karşın devasa yükseklikte bir buğu performansı laf konusudur. Salt nikotin yardımıyla ise düzgüsel sigaranın keskinliğine ulaşmanız mümkündür.

 

Fiyat-performans değerlendirmesi yapmak gerekirse ekonomik açıdan cebinizi düşünmenize de destek olmaktadır. Tekel ürünlerinin tutarları ile juul karşılaştırıldığında, oldukça kısa zaman içinde masrafınız 0- P oranında azalacaktır.

 

Listenin bir öteki noktası ise; Juul ‘un yenilikçi ve benzeri olmayan bir tasarıma haiz olmasıdır. Gerçekten de Juul ortaya çıkmadan önceki pod sistem cihazlarda dahi bu şekilde bir tasavvur oluşturulmamıştı. Boyut bakımından uç kutusuna benzerlik göstermektedir. 33mm x 17mm x 30mm ebatlarında olmasının yanı sıra bay/hanımefendi kullananların görsel duygularına hitap etmekte ve şık bir kullanım sunmaktadır. 

 

Farklı lezzetlerde kartuşlar yardımıyla monotonluktan da kurtulacaksınız. Her gün hatta her saat yeni bir lezzet deneyimine erişebilirsiniz. Canınız birazcık mango mu çekti Mango kartuşu takmanız ehil olacaktır. Sadece bir soluk daha sonra ise tütün lezzetini mi özlediniz yahut mango hoşunuza gitmedi mi; tek yapmanız ihtiyaç duyulan kartuşu değişiklik yapmak ve kullanmak. Normal e sigaralarda olduğu şeklinde, likit geçişlerinde temizlik yapmanız gerekmemektedir. 

 

Farklı nikotin seçenekleri yardımıyla size en müsait nikotin oranını atama olanağınız bulunmaktadır. Şu an için % 1.7 –  % 3 – 5 % nikotin sevileri bulunmaktadır. İlerleyen günlerde değişik oranlarında satışa sunulması laf mevzusu olabilir.

 

Juul taşınabilirlik açısından da büyük bir avantaja sahiptir. Boyut bakımından minik olmasıyla birlikte bununla birlikte da hafiftir. Ayrıca cepte nakliyat sırasında öteki klasik elektronik sigaralarda yahut pod sistemlerdeki şeklinde akıtma sorunu ile yüz yüze kalmanız olası değildir. Sebebi ise kartuşlarda kullanılan plastik kilittir. Bu kilit yardımıyla herhangi bir akıtma yahut sızıntı problemi yaşamanız olasılık dâhilinde değildir.


Juul Teknik Özellikleri


Pod Kapasitesi: 0.7ml ~ 200 çekim

Pod (cihaz) Fiyatları : 470 TL -530 TL (4 pods)

Başka Cihazlar ile uyum Sadece Kendi

JUUL Nikotin seviyeleri: % 1.7 –  % 3 – 5 %

Menşei: Amerika

Satışta olan lezzetler: Mango

Mint  (nane) 

Virginia Tobacco (Amerikan Tütün)

Cool Cucumber (salatalık)

Classic Menthol  (mentollü)

Fruit Medley (Karışık Meyveli)

Creme Brulee (Krema)

Classic Tobacco (klasik tütün)

Vanilya

Alpine Berry ( Böğürtlen)